Keystone logo
© BIMM University
University of Law SQE

University of Law SQE

University of Law SQE

Tanıtım

SQE Açıklaması

Eylül 2021'den itibaren, Avukatlar Yeterlilik Sınavı (SQE), İngiltere ve Galler'de bir avukat olarak kalifiye olmanın yeni merkezi yolu haline gelmek üzere aşamalı olarak başlatılacaktır. Sonunda mevcut uygulama yolunun - Yasal Uygulama Kursu (LPC) - yerini alacaktır.

% 94 Çalışan

İstihdamdaki yüksek lisans öğrencilerinin% 94'ü mezun olduktan 15 ay sonra Yüksek Nitelikli Mesleklerdeydi (2017/18 Lisansüstü Sonuçları verileri).

Kurs Seçimi

Çeşitli SQE kursları, yerleri ve esnek çalışma seçenekleriyle sizi bir avukat olarak kariyerinize ve SQE sınav başarınıza hazırlayacağız.

SQE'den daha fazlası

Kariyer desteğimizin yanı sıra, uzman öğretmenlerimizle sanal hukuk firmamızda çalışacak ve SQE'nin ötesinde bilgi ve beceriler geliştireceksiniz.

154730_pexels-photo-3762800.jpeg

Avukat Olma Yolunuz

1 Eylül 2021'den önce bir teklifi tamamlar, başlatır, kabul ederseniz veya aşağıdakilerden biri için iade edilmeyen bir depozito öderseniz, mevcut Yasal Uygulama Kursu (LPC) rotasına devam edebilirsiniz:

 • Hukukta Yüksek Lisans Diploması (GDL) / Ortak Mesleki Sınav
 • MA Yasamız
 • Yasal Uygulama Kursu (LPC)
 • Tanınmış bir eğitim dönemi (eğitim sözleşmesi olarak da bilinir)

LLB'miz gibi nitelikli bir hukuk derecesi (QLD) ve muafiyet hukuku derecesi (ELD) için 21 Eylül 2021'e kadar bir teklifi tamamlamalı, başlatmalı, kabul etmeli veya iade edilmeyen bir depozito ödemelisiniz.

Çoğu durumda, yeterlik hukuku derecesi (QLD), muafiyet hukuku derecesi (ELD) ve CPE için, ilgili kurs en geç 31 Aralık 2021 tarihinde veya öncesinde başlamalıdır.

Nitelikli bir hukuk derecesi, Hukuk Yüksek Lisans Diploması (GDL) veya eğitim sözleşmesi başlattıysanız, kurslar hala mevcut olduğu sürece mevcut yollar kapsamında avukat olarak kalifiye olmak için 31 Aralık 2032'ye kadar geçiş düzenlemeleri yürürlüktedir.

Alternatif olarak, sizi bir avukat olarak kariyere ve SQE başarısına hazırlayacak bir dizi yeni kurs geliştirdik.

154732_pexels-photo-4344860.jpeg

sık sorulan Sorular

SQE'nin sizi nasıl etkileyebileceği konusunda kararsız olabileceğinizi anlıyoruz. Endişelenmeyin, geleceğiniz hakkında bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmanızı sağlamak için buradayız.

SQE nedir?

SQE, İngiltere ve Galler'de avukat olarak kalifiye olmak isteyen herkes için merkezi bir değerlendirme olacaktır. Avukat olma yolunda dört aşamalı yeni bir yolun parçası olacak:

 • Herhangi bir konuda bir derece (veya eşdeğeri)
 • SQE1 ve SQE2 değerlendirmelerini geçin
 • En az iki yıllık Nitelikli İş Deneyimi (QWE)
 • Tatmin edici karaktere ve uygunluğa sahip olduğunuzu gösterin

SQE neleri içerir?

SQE iki kısma ayrılmıştır - SQE1 ve SQE2.

SQE1'de, çoktan seçmeli sorularda gerçekçi müşteri tabanlı senaryolara dayalı olarak hukuk uygulamanızı test eden 'işleyen yasal bilgi' üzerinde test edileceksiniz. Değerlendirmeler, bir hukuk derecesi veya bir dönüşüm kursu üzerinde çalışmış olacağınız konuları ve ayrıca LPC'nin 1. aşamasındaki mesleki uygulama alanlarını kapsayacaktır. SQE1 müfredatının tüm yönlerini kapsayan, her biri 180 soruluk iki uzun çoktan seçmeli makale olacaktır. SQE2 değerlendirmelerine girmeye hak kazanabilmek için SQE1'i geçmelisiniz.

SQE2'de uygulama için gerekli olan pratik hukuki beceriler konusunda test edileceksiniz.

 • Mülakat (yazılı katılım notu / yasal analiz ile)
 • savunma
 • Yasal Araştırma
 • Yasal taslak
 • Yasal yazı
 • Durum ve konu analizi

Nitelikli İş Deneyimi (QWE) nedir?

Yeni rota kapsamında, bir avukat olarak kalifiye olabilmeniz için önce en az iki yıllık Nitelikli İş Deneyimini tamamlamanız gerekecektir.

Nitelikli İş Deneyimi, bir eğitim sözleşmesine benzer ve yeterlilik süreci boyunca herhangi bir noktada tamamlanabilir (ancak çoğu öğrencinin bunu SQE1'den sonra tamamlaması beklenmektedir).

Nitelikli İş Deneyimi, dört farklı yasal işveren ile tamamlanabilir. Nitelikli İş Deneyimi olarak nitelendirilen iş türü, dereceniz için okurken yerleştirmeleri, bir avukat olarak geçirilen zamanı veya bir hukuk kliniğinde çalışmayı ve ayrıca iki yıllık bir süre boyunca tek bir hukuk firmasında çalışmayı içerir.

Tüm Nitelikli İş Deneyimi, bir avukat olması gereken ve genellikle aynı zamanda uyum görevlisi olan yasal işveren tarafından imzalanır.

Pro Bono yerleştirme gibi gerekli Nitelikli İş Deneyiminin bir bölümünü zaten tamamladıysanız, önceki iş deneyiminizi nasıl kabul edeceklerine karar vermek bireysel hukuk firmalarına bağlı olacaktır. Bir hukuk firmasında Nitelikli İş Deneyimi elde ettiğinizde, o firmada çalışmak için gerekli olan şey buysa, onlarla iki yıllık Nitelikli İş Deneyimi dönemini tamamlamanız gerekebilir.

Bir eğitim sözleşmesini tamamlamam gerekecek mi?

Hayır, SQE'yi yaparsanız, bir eğitim sözleşmesi tamamlamanız gerekmeyecektir. SQE rotasına hak kazanmak için, bunun yerine iki yıllık Nitelikli İş Deneyimini tamamlamanız gerekecektir.

SQE değerlendirmelerinin maliyeti ne olacak?

Öğrenim ücretlerine ek olarak, öğrenciler sınav ücretlerini doğrudan SRA'ya ödeyeceklerdir. Her iki SQE değerlendirmesine girmenin toplam maliyeti 3,980 £ olacaktır.

 • SQE1: Her biri 180 sorudan oluşan ve işleyen yasal bilgileri test eden iki sınav için 1.558 £.
 • SQE2: Savunuculuk, müşteri görüşmesi (yazılı katılım notu / hukuki analiz ile), hukuki araştırma, hukuki yazı, hukuki taslak hazırlama ve vaka ve konu analizi dahil olmak üzere hem pratik hukuki bilgi hem de becerileri test eden yazılı ve sözlü görevler için 2.422 £.

SRA, SQE'ye yeniden oturmanın maliyetini onaylamadı. Yeniden oturmanın ilk denemeyle aynı maliyeti olması muhtemeldir.

Bir kursa başlarsam SQE'ye daha sonra geçebilir miyim?

Evet. Geçiş döneminde LPC çalışmayı seçtiyseniz, dilerseniz gelecekte SQE sınavlarına girebileceksiniz. Mevcut rota altında kalifiye olmaya devam edebileceğinizden, LPC'yi geçerseniz bunun gerekli olma ihtimali düşük olsa da.

GDL veya MA Yasasını okumayı seçtiyseniz, programınızı tamamladıktan sonra her iki yolu da seçebileceksiniz.

SQE'yi yapmak zorunda mıyım?

Zaten okuyorsanız veya eğitim alıyorsanız, mevcut rotalar aracılığıyla kalifiye olmaya devam edebilirsiniz. Örneğin:

Nitelikli bir hukuk diplomasına başladım.

 • Mevcut rota: Halihazırda bir LLB veya başka bir nitelikli hukuk derecesi için okuyorsanız veya Eylül 2021'de başlamayı planlıyorsanız, bir eğitim sözleşmeniz olsun ya da olmasın LPC'ye devam edebileceksiniz. LPC'miz en az 2026'ya kadar çalışacak.
 • SQE rotası: Ağustos 2021'de başlayan yeni LLM Yasal Uygulamasını (SQE1 & 2) yapabilir veya yeni SQE hazırlık kurslarımızı yapabilirsiniz.

Hukuk dışı bir derece yapıyorum ve 2021 Yazında mezun olacağım.

 • Mevcut rota: Eylül 2021'de bir GDL veya MA Hukuk dönüştürme kursuna başlamayı planlıyorsanız, en az 2026'ya kadar devam edecek olan LPC'ye devam edebilirsiniz.
 • SQE rotası: Yeni PGDL veya MA Yasası (SQE1) dönüştürme kurslarımızı da seçebilirsiniz. Her ikisi de size yeni LLM Yasal Uygulamasına (SQE1 & 2) erişim sağlayacaktır. Veya yeni SQE hazırlık kurslarımızı yapabilirsiniz.

Hukuk dışı bir derece yapıyorum ve 2022 Yazında veya daha sonra mezun olacağım.

 • SQE rotasına hak kazanacaksınız. Yeni yasa dönüştürme kurslarımızdan birine - PGDL veya MA Yasası (SQE1) veya MA Yasası (Dönüştürme) - ve ardından yeni LLM Yasal Uygulamasına (SQE1 & 2) başvurmanızı öneririz. Veya yeni SQE hazırlık kurslarımızı yapabilirsiniz.

Web semineri: SQE veya LPC

Bu web seminerinde, bir avukat olarak kalifiye olmak için mevcut farklı yolları ve sizin ve kariyeriniz için hangi rotanın en iyi olduğuna nasıl karar vereceğinizi öğreneceksiniz.

Bu, Ekim 2020'de kaydedilen web seminerinin metni.

SQE Kurslarımız

İster hukuk ister hukuk dışı mezun olun, tam zamanlı, yarı zamanlı, kampüste veya çevrimiçi eğitim almak istiyorsanız, sizin için doğru kursa sahibiz. SQE sınavlarınıza hazırlanmanıza yardımcı olmak için SQE1 ve SQE2 içeren Yüksek Lisans kurslarından kısa revizyon kurslarına kadar çok çeşitli SQE kursları sunuyoruz.

SQE Desteğimiz

Yasal kariyerinize ve SQE başarınıza kendimizi adadık. Ödüllü İstihdam ve Kariyer Hizmetimizden, çalışmalarınızı finanse etmeye yardımcı olmak için, sizi her adımda destekleyeceğiz.

154729_pexels-photo-3769021.jpeg

Konumlar

 • London

  Store Street,14, WC1E 7DE, London

  • London

   London, Birleşik Krallık

   • Birmingham

    Birmingham, Birleşik Krallık

    • Bristol

     Bristol, Birleşik Krallık

     • Guildford

      Guildford, Birleşik Krallık

      • Leeds

       Leeds, Birleşik Krallık

       • Liverpool

        Liverpool, Birleşik Krallık

        • Manchester

         Manchester, Birleşik Krallık

         • Nottingham

          Nottingham, Birleşik Krallık

          • Reading

           Reading, Birleşik Krallık

           • Hong Kong

            Hong Kong, Hong Kong

            sorular