Keystone logo
University of Law SQE Hukuk Uygulama Kursu (LPC) - Yarı Zamanlı Akşam
University of Law SQE

Hukuk Uygulama Kursu (LPC) - Yarı Zamanlı Akşam

22 Months

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 15.800 *

Kampüste

* 14.300 £'dan başlayan fiyatlarla

Tanıtım

Bu, avukat yetiştirmek için tamamlanması gereken yeterliliktir ve hukuk diplomasına sahip öğrencilere veya GDL'yi tamamlamış ve avukat olarak kalifiye olmak isteyen hukuk dışı mezunlara yöneliktir. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere yüksek lisans diploması verilmektedir. Mesleki odaklıdır ve öğrencileri stajyer avukatlar olarak hukuk uygulamalarında başarılı bir şekilde çalışmak için gereken temel hukuki bilgi ve becerilerle donatır. LPC'nin yerini SQE alıyor. LPC yolunu uygulamaya uygun olup olmadığınızı görmek için Hukuk Üniversitesi'nin web sitesine bakın.

Kurs gereksinimleri

LPC'mizde yerinizi almaya hak kazanmak için, Avukat Düzenleme Otoritesi (SRA) tarafından belirlenen Hukuki Uygulama Kursuna (LPC) başlama gerekliliklerine uymanız gerekir - aşağıya bakın. Bu uygunluk şartlarına uymamak, Üniversitenin kurstaki yerinizi iptal etmekten başka seçeneği olmayacağı anlamına gelir. AEA üyesi olmayan bir öğrenciyseniz kursunuzun tüm süresini kapsayan bir vizeye de ihtiyacınız olacaktır; aşağıdaki Vize gereksinimlerine bakın.

Hukuk Üniversitesi LPC seçim kriterleri

  • Akademik profil ve başarı, genellikle minimum fiili veya öngörülen ikinci sınıf onur hukuku derecesi veya GDL/CPE/MA Hukuku*
  • Kursu başarıyla tamamlamak için yeterli İngilizce bilgisi - aşağıdaki İngilizce dil gereksinimlerine bakın
  • Başvurunuzda belirtilen özel durumlar Akademik veya diğer referanslar *Bu gereklilik aşağıdakilerden herhangi biriyle karşılanır: A) Yeterlik Hukuk Diploması verilmesi. Hukuk diplomanızın kalifiye olabilmesi için belirli akademik standartları karşılaması gerekir.

Bu, Hukuk Bilgisinin yedi Temeli - Kamu Hukuku, Borçlar I (Sözleşme), Borçlar II (Haksız fiil), Ceza Hukuku, Arazi Hukuku, Hisse ve Tröstler ve Avrupa Birliği Hukuku kapsamında yeterli düzeyde geçmiş değerlendirmelere sahip olmayı da içermelidir. Nitelikli Hukuk Derecesinin ne olduğuna ilişkin daha fazla rehberlik; veya B) Ortak Mesleki Sınavı (CPE)/Hukuk Yüksek Lisans Diplomasını (GDL)/MA Hukukunu geçmek ve Hukuk, Yüksek Lisans Hukuku veya CILEX gibi benzer bir alanda Yüksek Lisans Diploması almak. Hukuk Üniversitesi, fırsat eşitliği mevzuatına tam olarak uymaktadır ve hukuk mesleğindeki çeşitliliği aktif olarak teşvik etmektedir.

Kabul sürecimiz adil bir şekilde işliyor ve öğrencilerin yeteneklerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Özel gereksinimlerinizi ilk fırsatta bize bildirmeniz tavsiye edilir. Bu, gereksinimlerinizi nasıl karşılayabileceğimizi tartışmamıza olanak tanıyacaktır. Kursun başlangıcında tüm uygunluk koşullarını yerine getirmelisiniz; bunu yapmamanız kursa katılmanızın engellenmesiyle sonuçlanabilir. Bunun bir sorun olabileceğini düşünüyorsanız (örneğin, geç değerlendirme sonuçlarınız varsa), lütfen 0800 289997 (İngiltere), +44 (0)1483 216000 (uluslararası) numaralı telefondan Kabullerle en kısa sürede iletişime geçin.

Geleceğin stajyer Avukatları SRA yakın zamanda, öğrencilerin öğrenci kaydı için başvuruda bulunma zorunluluğunun kaldırılması ve LPC'ye başlamadan önce akademik eğitim aşamalarının onaylanması da dahil olmak üzere, yönetmeliklerinde önerilen bir dizi değişiklik konusunda istişarede bulundu. Size bir eğitim sözleşmesi teklif edildiyse, Avukat Düzenleme Kurumunun (SRA) avukat olmaya yönelik "karakterinizi ve uygunluğunuzu" kontrol ettiğinden emin olmanız gerekir. Aşağıdaki durumlarda bu işlemin tamamlanması en az altı ay sürebilir:

  • Bazı cezai suçlarla işlenmiş
  • Akademik bir suçtan dolayı suçlu bulundu
  • Ciddi mali sorunlar yaşadıysanız (iflas, Bireysel Gönüllü Düzenlemeler veya Bölge Mahkemesi Kararları gibi)
  • Olumsuz düzenleyici bulgulara maruz kalmış
  • Bir avukattan beklemeyeceğimiz herhangi bir davranış sergilediyseniz (örneğin dürüst olmayan, şiddet içeren veya ayrımcı davranışlar) Daha fazla bilgi için lütfen SRA Uygunluk Testi 2011'e bakın ve onlara söylemeniz gerekiyorsa uygunluk formunu doldurun. herhangi bir sorun hakkında. SRA'ya söyleyecek bir şeyiniz yoksa, siz ve işvereniniz eğitiminizin başlayacağını onlara bildirdiğinizde bunu onlara bildirebilirsiniz. SRA'nın kararının LPC başlangıç tarihinden önce onaylanmaması durumunda kursa devam edebilirsiniz ancak bunu mali risk size ait olmak üzere yaparsınız. Karakter ve uygunluk sorunuyla ilgili endişeleriniz varsa lütfen 0370 6062555 numaralı telefondan SRA ile iletişime geçin.

Önceki öğrenmenin akreditasyonu

Daha önce BVC veya BPTC eğitimi aldıysanız LPC'nin belirli unsurlarından muaf olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen SRA web sitesini ziyaret edin ve 0800 289997 (İngiltere), +44 (0)1483 216000 (uluslararası) numaralı telefondan Kabul ekibimizle iletişime geçin.

İngilizce dil gereksinimleri

Birleşik Krallık dışında bir derece tamamladıysanız ve 'çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkeden' gelmiyorsanız, lütfen onaylanmış İngilizce Dil Sınavlarından birinin onaylı bir kopyasını sağlayın. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin.

Okul Hakkında

sorular