Keystone logo
University of Missouri School of Law

University of Missouri School of Law

University of Missouri School of Law

Tanıtım

Missouri Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz!

Missouri Üniversitesi'ndeki Hukuk Bölümü 1872'de kuruldu. O zamandan beri, hukuk fakültesi, etik sorunlara duyarlı, müşterilere hizmet etmeye hazır ve Missouri Eyaleti ve ulus için adalet teşvikinde lider olmaya hazır, çok yönlü avukatlar üretti.

Mizzou Law'ta uygun fiyatlı ve erişilebilir bir hukuk eğitimi sunmaktan gurur duyuyoruz. Ekonomiklik, hukuk eğitiminde mükemmellik ile birleştirilir. Fakültemiz bilimsel çalışmalar ve mükemmellik için tanınmaktadır. Öğretim üyeleri alanlarında uzman olarak görülüyor ve Washington Post, New York Times, Christian Science Monitor ve Wall Street Journal gibi yayınlarda ulusal medyada düzenli olarak yer alıyor. Ülkenin önde gelen patent yasası blogu, patent yasası reformu hakkında Kongre öncesinde tanıklık yapan Mizzou Hukuk profesörü tarafından yazılmıştır.

Öğrencilerimize zorlu ve pratik bir eğitim verilmektedir . Deneme uygulama programımız, öğrencilere seçkin hâkim ve avukatlarla Ocak dersi seçeneği ve Missouri'deki önde gelen deneme avukatlarından biri tarafından öğretilen gelişmiş bir deneme uygulama dersi de dahil olmak üzere, gerçek bir deneyim sunuyor. Mizzou Hukuku öğrencileri, kriminal Savcılık Kliniği, Girişimcilik Hukuk Kliniği, Aile Şiddeti Kliniği, Masumiyet Kliniği, Arabuluculuk Kliniği ve Gaziler Kliniği ya da iki uygulama - Landlord / Kiracı Uygulaması ve Yasama Uygulaması gibi klinik programlarımızdan birinde daha fazla beceri geliştirme imkânı bulurlar. .

Uyuşmazlık çözümü alanında ulusal bir lider olarak, problem çözme çabası olarak avukatlık yönünde güçlü bir geleneksel müfredatı tamamlamaya çalışıyoruz. Uyuşmazlık Çözümü Araştırması Merkezimiz, ülke çapında önde gelen bilim adamları olarak hizmet veren uluslar arası olarak tanınmaktadır. Mizzou Yasası, üç tahkim kursu da dahil olmak üzere, JD programında dört ders için Hakemli Tahkim Enstitüsü tarafından "Tanınan Kurs Sağlayıcı" statüsüne kavuşmuştur.

Hulston Salonu'ndayken öğrencilere bir hukuk eğitimi arayışında destek veriyoruz, ancak hukuk okulunun bitiminde bir hayat olduğunu da biliyoruz . Kariyer Geliştirme ekibimiz, öğrencilere kariyer seçeneklerini ve kariyerle ilgili programları ayrıntılı incelediklerinde kişisel dikkatleri sunar.

Hukuk fakültesi sonrası hayat sıklıkla bar sınavıyla başlar. Temmuz 2016'da, Missouri Barosu sınavını alan ilk mezun Mizzou Law mezunları, yüzde 87.5 oranında geçti - eyalet ortalamasının dört puan üzerinde.

Kariyer Geliştirme çalışmaları, hem coğrafi olarak hem de uygulama alanlarında genişleyen ve genişleyen bir mezun ağı tarafından desteklenmektedir. Missouri'deki her ilçede, dünyanın 50 eyaletinde ve 22 ülkede pratisyen olan mezunları içerir. Mezunlarımızı, kamu hizmeti, hükümet, iş, akademi, uyuşmazlık çözümü ve her ölçekteki hukuk firmalarında tüm uygulama alanlarında bulacaksınız. ABD Kongresi ve Missouri Genel Kuruluna, savcılara ve kamu savunmacılarına girişimci olarak ve ulusun en prestijli hukuk firmalarının bazı ülkelerinde ortak olarak üyeler. Mizzou Yasası mezunları The Missouri Bar'ın liderleri - barın son 15 cumhurbaşkanının altısı mezunlarımız.

Merakını tatmin etmiyor mu? Bizimle iletişime geçin!

Müfredat

Öğrenciler genellikle MU'daki akademik atmosferi zorlu olarak tanımlarlar, ancak rekabet yerine öğrenmeyi vurgularlar. Kurslar, öğrencileri hukuk alanında geniş bir yelpazede kariyer seçeneklerine, yanı sıra ülke çapında alternatif mesleklere hazırlamak için hukuk ve yasal kurumlar hakkında geniş ve dengeli bir bakış açısı sunar.

Öğrenciler

Birinci sınıf sınıfı, her bölümde yaklaşık 60 öğrenciyle iki bölüme ayrılmıştır. Üst seviye sınıfların yaklaşık yüzde 75'i ortalama 25 öğrenciden daha az öğrenciye sahiptir.

Öğrencilerin yaş ortalaması 24 ile 26 arasında değişirken, öğrenciler 20'li yaşlardan 60'larına hukuk fakültesine başlıyorlar.

JD kaydı, 2016-2017 öğretim yılı için 336, kadınların yüzde 40'ı ve azınlık öğrencilerinin yüzde 18'i var.

Mizzou Yasası'ndaki öğrenciler, fakülte akademisyenlerine kolaylıkla erişebilecekleri küçük sınıf boyutlarıyla karşılaşırlar. Öğrenci-fakülte oranı şu an 9.4: 1'dir.

Yer

Okulun ferah ve modern bina olan Hulston Hall, University of Missouri kampüsünün kalbinde, üniversitenin ünlü Sütunları, öğrenci merkezi ve dinlenme merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. 1988'de açılan Hulston Hall, hukuk okulunun sınıfları, kütüphanesi, öğrenci organizasyon büroları, salon ve yemek alanına ev sahipliği yapmaktadır. Bir öğrenci yakınlarda "Bütün derslerinizi burada alacaksınız, burada yemek yiyeceksiniz ve hatta burada uyuyabilirsiniz" demişti - ama burada da eğleneceksiniz. "

Hulston Hall'daki özel özellikler, öğrencilere sözlü savunma, savunma ve dava becerilerini uygulama ve mükemmelleştirme konusunda yardımcı olmak için mahkeme salonunun kayıt ekipmanını içerir; hukuk kütüphanesinin kanuni bütün alanlardaki araştırma ve araştırmalara yönelik yasal araştırma veritabanları ve basılı materyalleri topluluğu; ve hukuk kütüphanecilerinden oluşan ekibimiz - bazıları hukuk dereceleriyle - BT profesyonelleri ve yasal araştırmacılara kütüphanenin koleksiyonuna erişme ve kullanma ko- nusunda yardımcı personel.

University Missouri, genellikle "Collegetown USA" olarak anılan Columbia, Missouri'nin merkezinde yer almaktadır. Yaklaşık 110.000 nüfusa sahip Columbia, merkezi Missouri'de, St. Louis ve Kansas'ın yarısı arasında ve yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır. eyaletin başkenti Jefferson City. Columbia, rutin olarak ikamet edeceği en iyi ABD şehirlerinden biri olarak derecelendirilmiştir.

Columbia'yı yaşamak için mükemmel bir yer haline getiren, bireysel bir zevk meselesidir, ancak geniş parkur ağı, sanat ve kültür merkezi, Güneydoğu Konferans sporunun evi ve çeşitli festivaller gibi bir atmosferi seviyoruz.

Akreditasyon

Hukuk Fakültesi, Amerikan Hukuk Okulları Birliği'nin bir charter üyesidir. Hukuk Fakültesi, Amerikan Barolar Birliği tarafından tam olarak akredite edilmiştir. ABA akreditasyonuyla ilgili sorular, Hukuk Eğitimi Danışmanı, American Bar Association, 321 North Clark Street, 21. Kat, Chicago, IL 60654-7597 veya 312-988-6738 Ofisine yönlendirilebilir. Hukuk Fakültesi ile ilgili temel bilgiler her yıl ABA Resmi Hukuk Okulları Rehberi'nde yayınlanmaktadır.

Barolar için Hukuk Eğitimi ve Yönetimi ile ilgili Amerikan Barolar Birliği Bölümü tarafından öngörülen standartlara uyma ile ilgili öğrenci şikayetleri, Akademik İşlerden Sorumlu Dekan Yardımcılığı ile yazılı olarak veya şikayet, bu kapasitede görev yapan kişiyi Dean'la birlikte Hukuk Fakültesi'nden.

Şikayet, şikayetin yapıldığı tarihi içermelidir; şikayetçinin adı ve adresi; ve şikayetin bir açıklaması.

Şikayetin tanımı, hukuk okulunun eyleminin veya eylemsizliğinin içerdiği akreditasyon standardının bir tanımını içermelidir.

Akademik İşlerden Sorumlu Dekanlık (ya da Hukuk Fakültesi Dekanı) şikayeti araştırır ve şikayet sahibini şikayetin alınmasından itibaren 30 takvim günü içinde yazılı olarak yanıtlar. Yanıt, Hukuk Okulunun herhangi bir düzeltici önlemi alıp almadığını veya yapılmadığını, herhangi bir işlem yapılmamasının nedenlerini gösterecektir.

Konumlar

  • Columbia

    Columbia, Amerika Birleşik Devletleri

    sorular