Keystone logo
VSB - Technical University of Ostrava

VSB - Technical University of Ostrava

VSB - Technical University of Ostrava

Tanıtım

Biz Kimiz

1849 yılında kurulan VSB - Technical University of Ostrava (VSB-TUO), yüksek kaliteli mühendislik eğitimi ve araştırma geleneğine sahip olan bir Çek devlet üniversitesidir. Bu geleneksel temel değerler, mevcut en yeni teknolojileri ve endüstrinin sürekli gelişen ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde sürekli olarak güncellenmiştir. VSB-TUO, endüstri ile güçlü bağlantılara sahiptir ve dünya çapındaki şirketler ve kurumlarla işbirliği içinde, günümüzün sorunlarına yenilikçi çözümler bulma konusunda uygulamalı araştırmalar yapmaktadır.

VSB-TUO'da eğitim pratik eğitime önem verirken, günümüzün son teknolojilerinden kaynaklanan en son yazılım ve enstrümanları kullanarak gerçek sorunları araştırmaktadır. Birçok konuda dersin% 50'si pratik olarak yönlendirilmiştir, ileri teorik eğitimi mükemmel bir şekilde tamamlar ve mezunların dünya genelinde işverenler tarafından aranan eğitim ve deneyimi kazanmasını sağlar.

Vizyon

Teknik ve ekonomik eğitim sunan, uygulamalı ve temel araştırmalar yürüten ve topluma gerekli teknik rehberlik, danışma ve uzmanlık hizmetini sağlayan Avrupa üniversitelerinden biriyiz.

Görevimiz

Çek Cumhuriyeti'ndeki eğitim sisteminin en üst seviyesi olan üniversite sisteminin bir parçasıyız. Teknolojik ve ekonomik uzmanlıkları olan alanlarda bilginin aktarılması, becerilerin geliştirilmesi ve bireylerin mesleki gelişimi ve tüm toplumun gelişimi için bir alan yaratıyoruz. Devlet kurumları, yerel yönetimler, yerli ve yabancı üniversiteler, bilimsel kurumlar, kuruluşlar ve bireylerle işbirliği yapıyoruz. Temel görevimiz:

 • Yüksek öğrenim sağlanması
 • Araştırma ve geliştirme geliştirme
 • Uygulama ile işbirliğini geliştirmek

Etik Kurallar

Etik Kurallar VSB - Ostrava Teknik Üniversitesi ile, Avrupa kültür ve eğitiminin taşıyıcısı olarak, Avrupa kültürel ortamından kaynaklanan ahlaki değerleri ilan eder ve böylece zorunlu yasal normların ötesinde yüksek bir etik davranış standardı için çaba gösterir.

İstatistik

 • Bu yıl 3176 başarılı mezun
 • VSB-TUO mezunlarının %40'ı kadın
 • Mezun kartının 100'den fazla avantajı

  Kampüs Özellikleri

  Güncellemeye devam ettiğimiz modern bir kampüs

  Yeni ve yenilenmiş binalar, araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve konforlu sınıflarla öğrencilerimize kaliteli bir ortam sağlamak için kampüsümüzü sürekli geliştiriyoruz.

  VSB-TUO Kampüsü, öğrenciler, çalışanlar için değil, aynı zamanda halk için de her türlü imkânı barındırmaktadır. Kampüsümüz sizin için ikinci bir ev olabilir.

  Orta Avrupa'nın en büyük kampüslerinden biri

  VSB - Technical University of Ostrava kampüsü Orta Avrupa'nın en büyük kampüslerinden biridir. Konaklama dışında yemek hizmetleri, spor ve kültürel tesisler ve bir dizi başka hizmet de sunulmaktadır. Bu kampüste ayrıca bir postane, öğrenci mağazaları ve tüm öğrenciler için ücretsiz bir wifi bağlantısı bulabilirsiniz. Kampüste ayrıca bir galeri, bir kütüphane ve bir PC pavyonu da var. Öğrenciler yerel bir doktor, psikolog veya kariyer danışmanının hizmetlerini kullanabilirler.

  VSB-TUO kampüsü, öğrenciler, çalışanlar için değil, aynı zamanda genel halk için çok çeşitli spor tesisleri sunmaktadır. Kampüste açık havada badminton ve voleybol sahaları, tırmanma duvarı, kapalı basketbol ve voleybol sahaları ve suni çim bulunan bir futbol sahası bulunmaktadır. Masa tenisi oynayabilir, dövüş sanatları yapmaya, fitness merkezlerine veya hızlı veya yavaş egzersiz formları arasından seçim yapabileceğiniz aerobik salonumuza gidebilirsiniz. Halka açık bir yüzme havuzu sadece bir tramvay durağı uzaklıktadır.

  VSB-TUO'nun ana kampüsü, Poruba'nın çok hoş çevresinde - bir ormanın yakınında, tekerlekli paten veya bisiklete binme yolları ile yer almaktadır. Kampüs, geceleri bile Ostrava'nın diğer bölgelerine toplu taşıma ile bağlıdır. Ostrava'ya sadece trenle değil, aynı zamanda otoyolun da otobüs ve araba ile tamamlandığı için çok iyi erişilebilir.

  VSB - Ostrava Teknik Üniversitesi'nde 7 fakülte bulunmaktadır. Yedi fakülteden dördü, Çek Cumhuriyeti'nin en büyük kampüsü olan tek bir kampüste yer almaktadır. Şehir merkezinde yer alan bir İktisat Fakültesi, ana kampüse 10 dakikalık yürüme mesafesinde bir İnşaat Mühendisliği Fakültesi ve Ostrava şehrinin farklı yerlerinde bulunan bir Güvenlik Mühendisliği Fakültesi bulunmaktadır.

  VSB-TUO, kampüste bulunan ve fakültelerin çoğuna yürüme mesafesinde bulunan büyük yurtlarda konaklama imkanı sunmaktadır.

   Neden VSB - Ostrava Teknik Üniversitesi

   VSB-TUO'da eğitim, en yeni yazılım ve araçları kullanarak günümüzün en son teknolojiye sahip endüstrilerindeki gerçek sorunları araştırırken pratik eğitime önem verir. Pek çok konuda, kursun% 50'si uygulama odaklı olup, gelişmiş teorik eğitimi mükemmel bir şekilde tamamlar ve mezunların dünyanın her yerindeki işverenler tarafından aranan eğitim ve deneyimi kazanmalarını sağlar. VSB-TUO, endüstriyle güçlü bağlara sahiptir ve günümüz sorunlarına yenilikçi çözümler bulma konusunda dünya çapındaki şirketler ve kurumlarla işbirliği içinde uygulamalı araştırma konusunda başarılıdır.

   Ödüller ve Akreditasyonlar

   İK Ödülü

   Avrupa Araştırmacılar Şartı ve Araştırmacıların İşe Alımına İlişkin Davranış Kuralları

   Makine Mühendisliği Fakültesi (VSB-TUO) tarafından kazanılan Gümüş Madalya Ödülü

   'İşverenler tarafından önerilen okul' Anketi

   Gümüş madalya

   Uluslararası Öğrenci Memnuniyeti Ödülü

   Konumlar

   • Ostrava

    17. listopadu 2172/15, 708 00 , , Ostrava

   sorular