Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Yasa programlar içinde Kişisel Yaralanma Yasası 2024

1 Yasa programlar içinde Kişisel Yaralanma Yasası 2024

genel bakış

Kişisel Yaralanma Yasası nedir?
Kişisel Yaralanma Yasası, fiziksel ve zihinsel yaralanma vakalarıyla ilgili yasaya odaklanır. Motorlu taşıtların neden olduğu hasarları, tıbbi uygulama hatalarını, ürün sorumluluğunu, kusurlu inşaatları (binalar), tesis sorumluluklarını (kamuya açık yerlerdeki yaralanmalar) veya bir kuruluş veya bireyin ihmalini içerebilir.

Kişisel Yaralanma Hukuku kariyeri
Kişisel Yaralanma Hukuku öğrencisi olarak, aşağıdakiler dahil olmak üzere bir dizi alanda uzmanlaşma fırsatına sahip olacaksınız: Tıbbi uygulama hatası yasası, Ürün sorumluluk yasası, İşyerinde veya halka açık yerlerde yaralanmalar (tesis sorumluluğu), Başka bir tarafın neden olduğu yaralanmalar için sigorta tazminatı .

Kişisel Yaralanma Hukuku derecem sırasında ne okuyacağım?
Kişisel Yaralanma Hukuku dereceniz sırasında, aşağıdakiler dahil olmak üzere bir dizi güncel konu hakkında bilgi alacaksınız: yaralanmanın doğası ve nedeni, yaralanmalar için yasal sorumluluk ve tazminat sistemleri. Ayrıca, haksız fiil hukuku, ceza hukuku, anayasa hukuku ve delil hukuku gibi Kişisel Yaralanma Yasası ile ilgili bir dizi konuyu da inceleyeceksiniz.
Kişisel Yaralanma Hukuku okumanın faydaları nelerdir?
Kişisel Yaralanma Hukuku okumanın birçok faydası vardır. Bariz bir yararı, yüksek düzeyde iş güvenliği sunmasıdır ve kişisel yaralanma hukuku işlerinin sayısının önümüzdeki yıllarda güçlü bir şekilde artması beklenmektedir. Bir Ferdi Yaralanma Hukuku mezunu olarak, genellikle Ferdi Yaralanma Hukuku konusunda uzmanlaşmış firmalarda ve ayrıca büyük sigorta şirketlerinde iş bulabilirsiniz.

Daha fazla oku

filtreler

  • Hukuk Çalışmaları
  • Medeni Hukuk Çalışmaları
  • Kişisel Yaralanma Yasası
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları