Keystone logo

12 Hukuk Eğitimi programlar içinde Hukuk Çalışmaları Hukuk Bilimi 2024

filtreler

filtreler

  • Hukuk Eğitimi
  • Hukuk Çalışmaları
  • Hukuk Bilimi
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (12)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Hukuk Eğitimi programlar içinde Hukuk Çalışmaları Hukuk Bilimi

Hukukta kariyer arayan öğrenciler için bir LLB kazanmak iyi bir seçenek. Bu lisans derecesi, mezunların yasal konularda bilgi sahibi olmasına yardımcı olur ve hukuk mesleğinin ve ötesinin birçok alanında kariyer seçimlerini açar.

Hukukta bir LLB nedir? Bu derece, hukuk felsefesi ve ilgili konulara ilgi duyan insanlar için idealdir. Bazıları hukuk uygulamalarına devam ediyor ve diğerleri yok. Bu programlardaki öğrenciler hukuk teorileri ve sonuçlarını tartışırlar ve yasaya farklı yaklaşımları tartışırlar. Bazı hukuk dışı dersler sıklıkla sunulmaktadır. Ortak ders, ceza hukuku, anayasa hukuku, haksız fiil ve sözleşme hukuku ve içtihatları içerir.

Program katılımcıları genellikle yasal belgeler gibi birincil kaynakların kavranmasını geliştirme fırsatına sahiptir. Bu onların güçlü eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Hukuk öğrencileri sadece kanunun ne olduğunu değil, neden böyle olduğunu da sorgular. Bu onlara, hayatlarının diğer alanlarına başvurabilecekleri güçlü analitik ve mantıksal beceriler kazandırır.

Bu derece düzeni birçok ülkede sunulmaktadır ve öğrenim ücretleri yer ve okula bağlıdır. Yargı Hukukunda LLB'nin tamamlanması dört ila beş yıl sürebilir.

Her ne kadar hukuk fakültesi LLB programlarındaki birçok öğrenci avukat olmak için devam etmese de, çoğu da öyle. LLB programı bazen bir avukat veya avukat olmanın ilk adımıdır. Bazı mezunlar uluslararası ya da yerel olarak yasaları uygularlar. Bazı mezunlar, hukuk departmanlarındaki kurumlarda çalışmaya devam ederler, bazıları devlet kurumları için yasal kapasitede çalışırlar ve diğerleri öğretmen olurlar. Hukuk Yüksek Lisansının birçok mezunu hukukta daha fazla çalışmaya ve yüksek öğretim kurumlarında profesör olmaya devam ediyor.

Hukukta LLB, hem yerel hem de çevrimiçi olarak birçok üniversite tarafından sunulmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.