Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Hukuk Lisansları  (Hukuk Eğitimi) programlar içinde İngiliz Hukuku içinde Birmingham, Birleşik Krallık 2023

Hukuk Eğitimi programlar içinde İngiliz Hukuku içinde Birmingham, Birleşik Krallık 2023

overview

Birmingham altı üniversite, İngiltere'de büyük ileri eğitim üniversite, üç işletme okulları ve üç din eğitimi okulları ev sahipliği yapmaktadır. Hiçbir Londra dışında ikinci en kalabalık İngiliz şehri, bu şaşırtıcı değil.

İngiliz Hukuku nedir?
İngiliz hukuku, medeni hukukun aksine, genel hukuka dayanan bir hukuk sistemidir. İngiltere ve Galler'de kullanılan hukuk sistemidir. İngiliz hukuku, Birleşik Krallık'ın ortak hukuku olduğu için İngiliz Ortak Hukuku olarak da anılır.

İngiliz Hukukunun gelişimi, 1066'daki Norman Fethi'nden büyük ölçüde etkilenmiştir. Fetih'ten sonra Normanlar, feodal hukuka dayanan kendi hukuk sistemlerini İngiltere'ye getirdiler. Ancak zamanla İngiliz Hukuku kendine has özellikler geliştirmeye başlamıştır. Bunlardan en önemlilerinden biri, yargıçlar tarafından verilen kararların sonraki yargıçlar için bağlayıcı olduğu anlamına gelen stare decisis kavramıydı.

İngiliz Hukukunda hangi kariyerler mevcuttur?
İngiliz Hukuku karmaşık bir sistemdir ve idaresinde yer alan bir dizi farklı iş vardır. İngiliz Hukukundaki en yaygın işlerden bazıları avukatlar, avukatlar, avukatlar, hakimler ve mahkeme katipleridir.

İngiliz Hukuku okumak neden önemlidir?
İngiliz hukuku, dünyadaki en etkili hukuk sistemlerinden biridir. Yüzyıllar boyunca geliştirildi ve şimdi bir dizi farklı ülkede, özellikle de bir zamanlar Britanya İmparatorluğu tarafından sömürgeleştirilmiş olanlarda kullanılıyor. İngiliz hukuku okumak size bu karmaşık sistem hakkında derin bir anlayış sağlayabilir ve sizi hukuk mesleğinde bir kariyere hazırlayabilir.

İngiliz Hukukunda hangi dereceler mevcuttur?
İngiliz hukukunda avukat veya avukat olmak için okuyabileceğiniz bir dizi farklı derece vardır. En yaygın derece Hukuk Lisansıdır (LLB), ancak Baro Mesleki Eğitim Kursu (BPTC) veya Hukuk Uygulama Kursu (LPC) gibi alabileceğiniz bir dizi uzmanlık derecesi de vardır. Bazı üniversiteler, daha çok akademik eğitime yönelik olan ve diğer konularla birleştirilebilen İngiliz hukukunda BA/BSc dereceleri de sunmaktadır.

İngiliz Hukuku derecem sırasında ne okuyacağım?
Tipik bir İngiliz hukuku derecesi, sözleşme hukuku, haksız fiil hukuku, mülkiyet hukuku ve ceza hukuku dahil olmak üzere bir dizi farklı konuyu kapsayacaktır. Ayrıca İngiliz hukukunun tarihi ve gelişimi ile İngiltere ve Galler'deki hukuk sisteminin yapısı hakkında bilgi edineceksiniz.

İngiltere, Birleşik Krallık 300'den yaşında ve dört kurucu ülke oluşur: İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda. İngiltere son 1000 yıl için öğrenme bir merkezi olmuştur ve birçok eski ve seçkin üniversitelerin sahip oldu. Yabancı öğrenciler İngiltere üniversitelerinde öğrenci vücudun önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra hukuk alanında çalışabilmek için LLB derecesi almanız gerekmektedir. Bu programı tamamlamak genellikle üç ila dört yıl sürer.

read_more

filters

  • Hukuk Eğitimi
  • Birleşik Krallık
  • Hukuk Çalışmaları
  • Ulusal Hukuk Çalışmaları
  • Birmingham
fields_of_study
  • Hukuk Çalışmaları (0)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format