Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Hukuk Yüksek Lisanları  (LLM) programlar içinde Anayasa Hukuku içinde Santa Fe, Arjantin 2023/2024

1 LLM programlar içinde Anayasa Hukuku içinde Santa Fe, Arjantin 2023/2024

genel bakış

Anayasa Hukuku Nedir?

Anayasa Hukuku, anayasal hükümetlerin oluşumunu ve işleyişini yöneten hukuk alanıdır. Bu hukuk alanı çalışması, anayasaların tarihinin incelenmesini, yorumlanmasını ve ilkelerinin belirli durumlara uygulanmasını içerir. Anayasa Hukuku, kişi hak ve özgürlüklerinin korunmasını da kapsar.

Anayasa Hukuku derecesi ile hangi kariyerleri takip edebilirim?

Anayasa Hukuku alanında çeşitli kariyerler vardır. Bazı insanlar, anayasal haklarının ihlal edildiğine inanan bireyleri veya grupları savunan avukatlar olarak çalışıyor. Diğerleri yargıç olarak çalışır, anayasal kanunları uygular ve önlerine gelen davalara bakar. Ayrıca, bir ülkenin anayasasına uygun yasaların oluşturulmasına ve uygulanmasına yardımcı olarak hükümette çalışmak için birçok fırsat vardır.

Anayasa Hukuku okumak neden önemlidir?

Anayasa Hukuku okumak önemlidir çünkü öğrencilere hükümetin temellerini ve bir ülkenin tüm vatandaşlarının sahip olduğu hak ve özgürlükleri öğretir. Anayasa hukuku uygulayan avukatlar, bireylerin ve grupların anayasal haklarını savunmak için çalışırken, anayasal hükümetlere sahip ülkelerdeki yargıçlar ve milletvekilleri, ülke anayasasının kapsadığı haklara dayalı olarak yasalar ve tüzükler oluşturur ve onaylar.

Anayasa Hukuku derecem sırasında ne okuyacağım?

Anayasa Hukukunda önlisans derecelerinden doktora derecelerine kadar çeşitli dereceler vardır. Bir anayasa hukuku derecesinin müfredatı, sunulan programın yerine bağlı olacaktır. Örneğin, ABD'deki anayasa hukuku programlarındaki öğrenciler, ABD Anayasası'nın tarihini ve değişikliklerini, yorumlanmasını ve ilkelerinin nasıl uygulanacağını inceleyeceklerdir. özel durumlar. Öğrenciler ayrıca bireysel hak ve özgürlüklerin korunmasını da öğreneceklerdir. Ayrıca öğrenciler, ceza hukuku veya medeni usul hukuku gibi hukukun diğer alanlarında da ders alma fırsatına sahip olacaklardır. Öğrenciler, Anayasa Hukuku eğitimi alarak hukuk sistemi ve bunun vatandaşların günlük yaşamlarını nasıl etkilediği hakkında derin bir anlayış kazanacaklardır.

Arjantin özellikle araştırma odaklı müfredat yüksek öğretim kalbidir. Bu öğrencilerin pratik bilgi ve beceri değil, aynı zamanda gelişmiş pratik bilgi uygulama elde sağladı. Bu ülkenin sorunlarına çözüm vermek için bilim adamları yardımcı oldu.

LLM yada Hukuk Yüksek Lisans derecesi akademik bir derecedir ve sıklıkla lisans seviyesinde hukuk eğitimi alan öğrenciler tarafından hukuk eğitiminde belirli bir alana yönelmek için tercih edilmektedir. LLM programları araştırma odaklıdır ve genelde bir yıl sürmektedir.

Daha fazla oku

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • İdari Hukuk Çalışmaları
  • Anayasa Hukuku
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları