Keystone logo

9 LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları Ekonomi Hukuku çalışmaları Ekonomi Hukuku 2024

filtreler

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • Ekonomi Hukuku çalışmaları
  • Ekonomi Hukuku
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (9)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları Ekonomi Hukuku çalışmaları Ekonomi Hukuku

Bir LLM, hukukun daha derin bir anlayışını takip etmek ve bir gün yasal alanda kariyer elde etmek isteyen bireyler için bir lisans programıdır. LLM programları değer ve uzunluk olarak değişir ve tamamlanması bir ila üç yıl sürebilir.

Ekonomi Hukukunda LLM nedir? Ekonomik yasaya odaklanan programların amacı, öğrencilere hukukun ve hukuki kararların ekonomiyi nasıl etkileyebileceğine dair derin bir anlayış kazandırmaktır. “Ekonomi” bir iş ekonomisi, ülke ekonomisi ve hatta uluslararası ekonomi olabilir. Kurslar, program katılımcılarını yasal kuralların sonuçları ve şirket, haraç, sözleşmeler, mülkiyet ve rekabet hukuku gibi temel hukuk dallarının ekonomik sonuçlarıyla tanıştırmaya odaklanır. Araştırmacılar ders boyunca, derslerinin çoğunun, kamu ve özel sektörün en önemli kollarının ekonomik analizine ayrıldığını görebilirler.

Bu programın mezunları, takip etmeden önce yasal kararların etkilerini analiz etme yetenekleri gibi birçok arzu edilen özniteliğe sahiptir. Öğrenciler ayrıca, yerel ve küresel ekonomilerin güçlü bir anlayışının yanı sıra, eleştirel düşünme yeteneklerine de sahip olabilirler. Bu özelliklerin her biri onlara çeşitli alanlarda iyi hizmet edebilir.

Bu programın maliyeti önemli ölçüde değişir ve bir öğrencinin yeri, istenen programın süresi ve eğitim modu (çevrimiçi veya sınıfta) dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır.

Ekonomi hukukunda dereceler olan mezunlar, bir çok alanda kariyer için hazır olma eğilimindedir. Çoğu medeni dava, bir hukuk mahkemesi avukatının beceri ve bilgisine ihtiyaç duyurken, daha büyük şirketlerin çoğu sözleşme avukatlarına ihtiyaç duymaktadır. Mezunlar, emlak veya mülk avukatları olarak çalışmayı tercih edebilirken, diğerleri, sözleşmelerdeki rekabet hükümlerini analiz ederek ve bunları çürütmeye çalışırken daha fazla içerik sahibi olabilir.

Bireyin okula gittiği yer, bulunduğu yere, programına ve bütçesine bağlıdır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.