Keystone logo

filtreler

 • LLM
 • Birleşik Krallık
 • Hukuk Çalışmaları
 • İş Hukuku Etütleri
 • İş Kanunu
Çalışma alanları
 • Hukuk Çalışmaları (11)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

11 LLM programlar içinde İş Kanunu içinde Birleşik Krallık için 2024

  Popular study format

  Popular education type

  LLM programlar içinde İş Kanunu

  İş hukuku nedir?

  İş hukuku, bireyler ve işverenleri arasındaki istihdamla ilgili ilişkileri düzenleyen yasadır. Buna çalışanlar, işçiler, iş başvurusunda bulunanlar, sendikalar ve meslek kuruluşları dahildir. İş hukuku, işverenin çalışanlarının iş yerindeki eylemlerine ilişkin sorumluluğu; çalışma süresi, ücret oranları ve sözleşmelerle ilgili temel kurallar; ve çalışanların doğum veya babalık izni, sosyal haklar ve emeklilik planları hakları. İş hukuku ayrıca iş ilişkisinin sona erdirilmesi için bir çerçeve ve düzenlemeler sağlar.

  İş hukuku okuyan hukuk öğrencileri için hangi hukuk kariyerleri mevcuttur?

  İş hukuku okumuş hukuk mezunu için çeşitli hukuk kariyer seçenekleri vardır. İş hukukuna ilgi duyan bir hukuk mezunu veya hukuk öğrencisi için olası bir kariyer seçeneği, özel hukuk bürolarında veya iş hukuku alanına adanmış hukuk bürolarında avukat olarak çalışmayı içerir. Mezunlar ayrıca hukuk komisyonları, hukuk reform organları ve hukuk üniversitelerinde akademisyen olarak çalışmayı düşünebilirler. İş hukuku ile ilgilenen bir hukuk mezunu, bir sendika veya işveren için hukuk danışmanı olarak da çalışabilir. Ayrıca, akademik amaçlar veya yasal yayın şirketleri için hukuk yazarı olmak anlamına da gelebilir. Bu disiplini inceleyen hukuk mezunları veya hukuk öğrencileri için birçok hukuk kariyeri mevcuttur.

  İngiltere, Birleşik Krallık 300'den yaşında ve dört kurucu ülke oluşur: İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda. İngiltere son 1000 yıl için öğrenme bir merkezi olmuştur ve birçok eski ve seçkin üniversitelerin sahip oldu. Yabancı öğrenciler İngiltere üniversitelerinde öğrenci vücudun önemli bir bölümünü oluşturuyor.

  LLM yada Hukuk Yüksek Lisans derecesi akademik bir derecedir ve sıklıkla lisans seviyesinde hukuk eğitimi alan öğrenciler tarafından hukuk eğitiminde belirli bir alana yönelmek için tercih edilmektedir. LLM programları araştırma odaklıdır ve genelde bir yıl sürmektedir.