Keystone logo

43 LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları İş Hukuku Etütleri Şirketler Hukuku 2024

filtreler

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • İş Hukuku Etütleri
  • Şirketler Hukuku
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (43)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları İş Hukuku Etütleri Şirketler Hukuku

Hukuk Yüksek Lisans veya LLM, genellikle hukuk alanında ileri sertifikasyon isteyen öğrenciler tarafından takip edilen bir yıllık bir derecedir. Kuruma bağlı olarak, öğrencilerin mezuniyet öncesi bir tez tamamlamak için gerekli olabilir.

Şirketler Hukuku alanında LLM nedir? Uygulamanın pratiği ve düzenlemesi ile ilgili olarak, şirketler hukuku müfredatlarının çoğu, yoğun yasal çalışmaların yanı sıra, finans derslerinin zengin bir örneklemesine de sahiptir. Ortak çalışma alanları arasında birleşme ve devralmalar, sınır ötesi işlemler, risk sermayesi, muhasebe ve vergi kanunları yer almaktadır. Programların çoğu, ancak hepsi uluslararası bir bileşene sahiptir ve öğrenciler bankacılık, işlem veya yatırım hukuku gibi alanlarda uzmanlaşma olanağına sahip olabilir.

Hem iş hem de hukuk alanında eşsiz bir şekilde eğitilmiş öğrenciler, hem profesyonel hem de kişisel olarak gelişmelerine yardımcı olacak birçok beceri kazanabilirler. Mezunlar, ileri düzey ekonomik politika anlayışına ek olarak, genellikle üstün müzakere ve muhakeme becerilerini sergilerler.

Şirketler Hukuku'nda bir LLM'nin izlenmesi ile ilişkili ücretler programlar arasında büyük ölçüde dalgalanma gösterebilir. Çoğu zaman, potansiyel maliyetlerinizi ölçmenin en iyi yolu, daha fazla bilgi için program koordinatörlerine ulaşmaktır.

Şirketler düzenli olarak ulusal sınırlarının ötesine ulaşmakta ve bu sayede şirketler hukuku uzmanları için zengin bir fırsat alanı yaratmaktadırlar. En yaygın olarak, hukuk müşaviri, risk yönetimi uzmanları ve kurumsal strateji analistleri olarak daha büyük işletmelerde çalışanlar bulunurken, mezunlar için başka birçok hukuk alanı bulunmaktadır. Gayrimenkul, müşavirlik ve özel firmalar, şirketler hukuku alanında eğitimli profesyoneller için diğer popüler iş alanlarıdır ve hassas iş süreçlerini kolaylaştırmak için ileri iş zekası ve hukuki uzmanlıklarını ödünç verebilirler.

Genellikle uluslararası öğrenmeye yönelik olarak, Kurumsal Hukukta bir LLM için programlar dünyanın birçok farklı ülkesinde mevcuttur ve eğitiminizi sanal bir ortamda tamamlamanıza izin verebilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.