Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 5 Uzaktan Eğitim Hukuk Yüksek Lisanları  (LLM) programlar içinde Kamu Yararı Hukuku 2024

5 Uzaktan Eğitim LLM programlar içinde Kamu Yararı Hukuku 2024

genel bakış

Kamu Yararı Yasası Nedir?
Kamu yararı hukuku, kamuyu korumaya ve sosyal adaleti geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlayan bir hukuk alanıdır. Kamu yararına çalışan avukatlar, çevre hukuku, insan hakları hukuku ve medeni haklar hukuku gibi birçok farklı alanda çalışır. Kamu yararı hukuku dereceleri, topluluklarında fark yaratacak bir hukuk kariyerine devam etmek isteyen öğrenciler için harika bir seçenektir. Kamu yararı hukuku okumak sizi devlette, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda veya özel hukuk firmalarında bir kariyere hazırlayabilir.

Kamu Yararı Hukukunda hangi kariyerler mevcuttur?
Kamu yararı hukukunda uzmanlaşan hukuk öğrencilerinin kullanabileceği birçok farklı iş vardır. Bazıları Adalet Bakanlığı veya EPA gibi devlet kurumlarında çalışır. Diğerleri, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği veya Uluslararası Af Örgütü gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çalışıyor. Bazıları özel hukuk firmalarında çalışıyor veya avukat tutmaya gücü yetmeyen müvekkilleri temsil ediyor olabilir. Ne tür bir iş isterseniz isteyin, kamu yararına hukuk derecesi size hukuk ve düzenin anlamlı alanlarında çalışma fırsatı verir.

Kamu Yararı Yasasını incelemek neden önemlidir?
Kamu yararı hukuku, kendine yardım edemeyenlere yardım etmeyi amaçlayan bir hukuk sektörü olduğu için önemlidir. Bu hukuk alanı, çevrenin korunmasına, insan haklarının savunulmasına ve sosyal adaletin desteklenmesine yardımcı olabilir. Kamu yararına çalışan hukuk uzmanları, sömürüye veya suistimale açık alanlarda, bireylerde ve gruplarda uzmanlaşmıştır.

Kamu Yararı Hukuku dereceleri nelerdir?
Kamu yararı hukuku alanında kariyer yapmak istiyorsanız, size sunulan birçok farklı derece seçeneği vardır. Bazı okullar kamu yararı hukukunda uzmanlık sunarken, diğerleri kamu hizmetine odaklanan herhangi bir hukuk derecesi seçmenize izin verir.

Kamu Yararı Hukuku derecem sırasında ne okuyacağım?
Kamu yararı hukuku dereceniz boyunca, anayasa hukuku, ceza hukuku ve yasal araştırma dahil olmak üzere çeşitli farklı konuları inceleyeceksiniz. Ayrıca, etkili yasal özetler yazmayı ve müvekkilleri mahkemede nasıl temsil edeceğinizi öğreneceksiniz.Bu tür bir eğitim sizi devlet veya özelmuayenehanedebir kariyer için hazırlayacaktır .

LLM yada Hukuk Yüksek Lisans derecesi akademik bir derecedir ve sıklıkla lisans seviyesinde hukuk eğitimi alan öğrenciler tarafından hukuk eğitiminde belirli bir alana yönelmek için tercih edilmektedir. LLM programları araştırma odaklıdır ve genelde bir yıl sürmektedir.

Çevrimiçi veya uzaktan eğitim, eğitimde elektronik medya ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİT) kullanımını ifade eder. Çevrimiçi öğrenme ile, herhangi bir zamanda ve mevcut bir internet bağlantısı olan herhangi bir yerden eğitime erişilebilir.

Daha fazla oku

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • İnsan Hakları Hukuku Çalışmaları
  • Kamu Yararı Hukuku
  • Uzaktan Eğitim
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı