Keystone logo

23 LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları Medeni Hukuk Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • Medeni Hukuk Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (23)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları Medeni Hukuk Çalışmaları

Diğer yüksek lisans derecelerinden daha az bilinen, bir Yüksek Lisans Kanunu veya LLM, yasal çalışmalarda ileri bir sertifikadır. LLM programları genellikle yasal bir dereceye sahip öğrenciler için kullanılabilir ve genellikle uluslararası adayları kabul eder.

Medeni Hukuk Araştırmalarında LLM Nedir? Genellikle kamu ve özel hukuk arasında bölünmüş, medeni hukuk çalışmaları aynı ülkenin vatandaşları arasındaki etkileşimlerle ilgili herhangi bir hukuk alanını içerir. Bazı programlar, öğrencilerin hem kamu hem de özel hukukta seçmeli izlemeye veya ikili kaydı tamamlamasına izin verse de, çoğu lisans planı öğrencileri bir yol üzerinde bir yol üzerinde eğitmeye yöneliktir. Ancak, bu yollar uzmanlaşma için çeşitli fırsatlar sunabilir. Kamu hukuku odaklı programlarda, mevcut olabilecek özel nitelikler arasında ceza hukuku, insan hakları hukuku veya idare hukuku bulunmaktadır. Tersine, özel hukuk uzmanlık alanları sözleşme, aile veya mülkiyet yasasını içerebilir.

Medeni hukuk, büyük ölçüde kapsanmasına rağmen, öncelikle bireyler arasındaki hukuki ihtilaflarla ilgilenmektedir, dolayısıyla mezunların çoğu üstün iletişim, örgütlenme ve arabuluculuk becerileri göstermektedir. Bu beceriler kariyer tanıtımında etkili olabilirken, aynı zamanda öğrencilerin kişisel yaşamları ve ilişkileri için oldukça faydalıdırlar.

Medeni Hukuk Araştırmalarında bir LLM, dünya çapındaki üniversitelerden alınabilir ve her program ücretlerini farklı şekilde yapılandıracaktır. Kolej maliyetini etkileyebilecek tipik faktörler arasında üniversite ülkesi, öğrenci kayıt statüsü ve sınıfların kampüste mi yoksa çevrimiçi ortamda mı olduğu yer alabilir.

Mesleki fırsatlar büyük ölçüde öğrencinin uzmanlık alanı ve diğer mesleki hukuk dereceleri gibi önceki kimlik bilgilerine bağlıdır. Her iki uzmanlık alanı da iş için kapılarını açarak yargılar, hukuk asistanları ve mahkeme katipleri olabilir. Kamu hukukuna devam eden öğrenciler, kamu savunucuları, iletişim stratejistleri ve ceza avukatları olarak hizmet vermeye devam edebilirken, özel hukuka odaklananlar, emlak planlamacıları, güven müdürleri, sözleşme yöneticileri ve kurumsal danışmanlar gibi mesleklere açık kapıları görebilirler.

Çoğu LLM programı yarı zamanlı ve çevrimiçi olarak tamamlanabilir, böylece LLM'nizi Sivil Hukuku Çalışmaları'nda yaşamınızı beklemeye koymadan takip edebilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.