Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 16 Hukuk Yüksek Lisanları  (LLM) programlar içinde Tahkim 2024

16 LLM programlar içinde Tahkim 2024

genel bakış

Yasalar Master bir hukuk kariyer peşinde öğrenciler için tasarlanmış bir ileri derecedir. Bu derece, genellikle bir Lisans Yasası izler ve öğrencileri tamamlamak için bir ila üç yıl sürebilir.

Tahkim içinde bir LLM nedir? Tahkim, geleneksel mahkeme sistemi dışındaki hukuki uyuşmazlıkların çözümü ve müzakeresi için alternatif bir yöntemdir. Bu uzmanlık alanı, öğrencilerin tahkim yargılamasında başarılı bir şekilde sürdürmeleri için önemli miktarda eğitim ve kurs gerektirmektedir. Bu konuda birçok derece program spor, inşaat, ticaret ve yatırım tahkim gibi tahkim konsantrasyonları kapsamaktadır. Bazı olası kurslar müzakere teknikleri, uluslararası mahkemeler, arabuluculuk, finans hukuku ve diğer ilgili konuları içerir.

Bu tür bir lisans programındaki öğrenciler, yasayla ilgili çok sayıda teknik beceri kazanabilir ve aynı zamanda kişiler arası iletişimde güçlü beceriler geliştirebilir ve daha fazla yasal bir kariyer edinmelerine yardımcı olabilir. Bu alandaki birçok öğrenci, eleştirel düşünmek ve ayrıntıya yakından dikkat etmek için yeteneklerini geliştirmektedir.

Bir öğrenci her zaman bir lisans programına kaydolmadan önce olası okulların derslerini araştırmalı ve karşılaştırmalıdır. Bir lisans derecesi kazanma maliyetini etkileyebilecek bir dizi faktör vardır ve bazı maddi yardım ve burs olanakları da mevcut olabilir.

Hakemlik alanında yüksek lisans derecesi olan çoğu öğrenci profesyonel hakem, uzlaştırıcı veya arabulucu haline gelir. Öğrenciler genellikle inşaat, iş ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli sektörler için hakem pozisyonlarını izleyebilirler. Bu alanda bir derece kazandıktan sonra, öğrenciler lisanslı vekiller olmak için gerekli devlet veya yerel lisans gereksinimlerini tamamlayabilirler. Diğer öğrenciler, insan kaynakları, eğitim, sigorta ve daha fazlası gibi alanlarda iş bulabilirler.

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli üniversiteler, bu tür gelişmiş hukuk derecesini sunmaktadır. Seçeneklerin sayısı ile, öğrenciler yurt dışında veya yerel olarak çalışma yerlerini keşfedebilirler. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • İhtilaf Çözme Çalışmaları
  • Tahkim
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (16)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı