Keystone logo

2 LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları Hukuk Bilimi Yasal Prosedür 2024

filtreler

filtreler

  • LLM
  • Hukuk Çalışmaları
  • Hukuk Bilimi
  • Yasal Prosedür
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Popular locations

LLM programlar içinde Hukuk Çalışmaları Hukuk Bilimi Yasal Prosedür

Yasaların Anayasası, farklı ülkelerde farklı amaçlara sahip olabilir. İngilizce konuşulan ülkelerin çoğunda, LLM halihazırda bir Juris Doktoru olan öğrenciler için belirli bir hukuk dalına teknik bir bakış niteliğindedir. Diğer ülkelerde, avukat olmak için gereken temel mesleki derece olarak hizmet edebilir.

Hukuki Prosedürde bir LLM nedir? Hukuksal prosedür genellikle bir anayasanın ceza hukukunda oynadığı rolü ve mahkeme prosedürlerini ifade eder. Bilim adamları uluslararası usul hukukuna bakabilir veya belirli ülkelerdeki prosedürlere odaklanabilir. Birçok üniversitenin çeşitli zorunlu ve seçmeli dersleri vardır. Müfredat genellikle okuldan okula değişir, ancak cezai prosedür ve soruşturma, yargılama ve ceza usulü, aile içi şiddet politikası, ceza hukukunun ahlaki bulmacaları, siyasi ve kurumsal yolsuzluk kanunu, ceza ve cezaya benzer kursları içerebilir.

Hukuksal prosedürleri daha iyi anlamak, mezunlarını daha rekabetçi bir aday haline getirebilir ve daha yüksek bir başlangıç ​​ücretine bile yol açabilir. Bu kısmen bu eğitimden kazanılan becerilerden kaynaklanmaktadır. Öğrenciler iletişim, eleştirel düşünme ve liderlik becerilerini geliştirebilirler.

Bir LLM'nin maliyeti bir okuldan diğerine büyük ölçüde değişebilir. Büyük ölçüde, programın süresine bağlıdır. Çoğu LLM programı tek bir akademik yılda tamamlanabilir. Öğrenciler, öğrenim hakkında bilgi almak için istedikleri okulla iletişime geçmelidir.

Yasal Prosedürde bir LLM, hukuk endüstrisinde çeşitli işlere yol açabilir. Bazı öğrenciler avukat, hukuk müşaviri, mahkeme idarecileri, kriminologlar, prosedür danışmanları, anayasal uzmanlar, çocuk adalet görevlileri, hakimler, arabulucular ve danışmanlar olarak görev yapmıştır. Mevcut olan kesin fırsatlar, bir kişinin önceki eğitim ve çalışma tarihine bağlı olarak değişebilir. Bazı akademisyenler bu derece daha fazla eğitim için bir temel olarak kullanmayı tercih edebilir.

Öğrenciler başvurmaya hazırlanırken, dünyanın her yerindeki okulların LLM programları sunduğunu öğrenmek ilgilerini çekebilir. Online veya kampüs içi programlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek kolaydır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.