Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 Yasa programlar içinde Mediation 2024

7 Yasa programlar içinde Mediation 2024

genel bakış

Arabuluculuk nedir?
Arabuluculuk, bir anlaşmazlığın tüm taraflarının bir araya geldiği, farklılıklarını çözmek ve bir anlaşmaya varmak için seçenekleri keşfetmelerine yardımcı olan bir arabulucu tarafından kolaylaştırılan bir süreçtir. Arabulucular, tartışan taraflar adına karar vermezler, bunun yerine soruna kendi çözümlerini bulmalarına yardımcı olmaya çalışırlar. Arabuluculuk, genellikle bir çatışmaya dahil olan bireylerinsürece gönüllü olarak katılmaya istekli oldukları durumlarda kullanılır , taraflardan biri veya daha fazlasının arabuluculuğa aktif olarak katılma konusunda düşmanca davrandığı durumlarda bile başarılı olmuştur.

Arabuluculuk genellikle mahkeme sisteminin dışında gerçekleşir, bu nedenle gizli ve kamuya açık olarak görülmeyebilir, ancak kanunlar, uyuşmazlıkların mahkemeye götürülmeden önce arabuluculuğa gitmesi gerekip gerekmediği konusunda yargı alanından yargı alanına farklılık gösterir. Arabuluculuğun maliyeti, ihtilafa düşen taraflar arasında paylaşılır ve bu ücretler, davayı mahkemeye taşımış olsalardı, her birinin davayı halletmek için kendi avukatlarını tutmasının maliyetinden daha az olabilir.

Arabuluculuk işleri
Arabulucu rolleri arasında, mahkeme onaylı eğitim programlarını tamamlamış yasal arabulucular, kişilerin mahkeme dışında anlaşmazlıkları çözmelerine yardımcı olan uzlaşma arabulucuları veya öncelikle insanların arabuluculuk oturumlarına hazırlanmasına yardımcı olmaya odaklanan dava yöneticileri yer alır.

Arabuluculuk eğitimi neden önemlidir?
Aktif dinleme ve başkalarıyla iyi iletişim kurma yeteneği gibi arabuluculukta öğrenilen beceriler, yaşamın diğer alanlarına geniş ölçüde uygulanabilir. Bu tür bir arabuluculuk eğitimi, hukuk öğrencilerinin avukatlık yapmaya başlamadan önce iletişim ve problem çözme becerilerini geliştirmeleri için mükemmel bir yoldur.

Arabuluculuk okumanın faydaları nelerdir?
Arabuluculuk eğitimi kanunen arabulucu olmak için gerekli değildir, ancak bu alanda ilerlemek isteyenler için faydalı olabilir. Bir arabuluculuk kursuna katılım, başkalarının anlaşmazlıkları çözmesine yardımcı olmaya ilgi duyduğunu ve kişinin arabuluculuğun nasıl çalıştığına dair bir miktar bilgisi olduğunu gösterir. Ayrıca, bir arabuluculuk kursunu tamamlamış olmak, kişiyi giderek daha popüler hale gelen bu uygulama alanında daha pazarlanabilir hale getirebilir.

Arabuluculuk derecem sırasında ne çalışacağım?
Arabuluculuk alanında bir derece, öğrencilere, arabuluculuğun mahkeme süreçlerinden kaçınmak için nasıl kullanılabileceğine özel önem verilerek, insanların çatışmaları barışçıl bir şekilde çözme yollarını öğretecektir. Öğrenciler, farklı uyuşmazlık çözümü stillerine maruz kalırlar, böylece her bir durum için en iyi türün hangisi olduğuna dair daha iyi bir fikir sahibi olurlar. Ayrıca arabuluculukla ilgili yasal konuları ve bunun dava yoluna alternatif olarak nasıl kullanılabileceğini öğrenirler.

Daha fazla oku

filtreler

  • Hukuk Çalışmaları
  • İhtilaf Çözme Çalışmaları
  • Mediation
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı