MLS Programını

ne çalışmalı
Nerede çalışmalı

Çalışma Yerleri

Veritabanımızda dünyanın dört bir yanından binden fazla üniversitemiz var.

Hukuk Çalışmaları Yüksek Lisansı (MLS) , yasal uzmanlıklarını geliştirmek isteyen profesyonellere yönelik daha yüksek bir hukuk derecesidir. MLS dereceleri aynı zamanda Hukukta Yüksek Lisans (MSL), Hukuk Bilimi Yüksek Lisansı veya Juris Yüksek Lisans (JM) dereceleri olarak da bilinir. MLS dereceleri bazı hukuk okulları tarafından verilmektedir ve şimdi sıklıkla çevrimiçi ve uzaktan eğitim programları aracılığıyla sunulmaktadır.

MLS'nin amacı, hukuk mesleğini icra etmeye niyetli olmayan öğrencilere veya profesyonellere hukuksal uzmanlık kazandırmaktır. Ayrıca, disiplinleri yasal bir yoğunlaşmaya sahip olan doktora öğrencileri tarafından veya yasalar ve yönetmeliklerle yakın çalışan profesyonelleri sertifikalandırmak için de kullanılabilirler. Bir MLS derecesinin kapsamı, konsantrasyonu ve çerçevesi, dereceyi veren kurum tarafından belirlenir. Aday öğrenciler, düzenlemeler, yönetim, gazetecilik ve hatta biyoetik dahil olmak üzere çeşitli uzmanlık alanlarında sunulan MLS derecelerini bulacaklardır.

MLS dereceleri, mezunlara hukuk uygulama nitelikleri kazandırmazken, hukuk ve yönetmelikler konusunda kapsamlı bir temel ve anlayış sağlar. Çoğu MLS derecesi bir yılda tamamlanabilir ve genellikle yarı zamanlı veya çevrimiçi programlar olarak sunulur. Bir MLS'yi tamamlayan öğrenciler genellikle hukuk veya tercih ettikleri meslek alanıyla ilgili disiplinler arası araştırma yaparlar. MLS derecelerinin Hukuk Fakültesi ile derecenin uzmanlığı ile ilgili bölüm arasında ortak olarak verildiğini sık sık göreceksiniz.

Yasalar ve yönetmeliklerle yakın çalışan bir profesyonelseniz veya araştırmanızla ilgili yasaları daha derinden anlamak isteyen bir doktora öğrencisiyseniz, bir MLS'yi tamamlamak uzmanlık kazanmak için mükemmel bir yoldur.