Keystone logo

16 MLS programlar içinde Hukuk Çalışmaları Genel Hukuk Çalışmaları Hukuk 2024

filtreler

filtreler

  • MLS
  • Hukuk Çalışmaları
  • Genel Hukuk Çalışmaları
  • Hukuk
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (16)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

MLS programlar içinde Hukuk Çalışmaları Genel Hukuk Çalışmaları Hukuk

Hukukta Yüksek Lisans Çalışması olarak adlandırılan Hukuk Çalışmaları Yüksek Lisansı, genellikle bir Lisans Yasası'ndan sonra takip edilen yüksek lisans derecesidir. Juris Doktorundan farklı olarak, MLS öğrencileri bara oturacak şekilde hazırlamamaktadır. Çoğu MLS programı bir veya iki yıl sürmektedir.

Hukuk Araştırmalarında MLS nedir? Yasallık ve hukukun uygulamalarına, kurumlarına, değerlerine ve anlamlarına disiplinlerarası bir bakış. Bazı programlar, akademisyenlerin belirli bir konsantrasyonu seçmelerine izin verebilirken, diğerleri sadece genel programı sunabilir. Bu genel MLS, hukuk prosedürü, hukuk analizi ve yazımı, uluslararası kamu hukuku, yasama analizi, yasal araştırma, çevre politikası ve aile hukuku gibi çeşitli kursları içerebilir. Diğer yüksek lisans dereceleri gibi, bir MLS öğrencilerin derslere, sınavlara, projelere, atölyelere, stajlara ve tezlere katılmalarını isteyebilir.

Bir MLS programı, öğrencileri güçlü iletişim, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri geliştirmeye yardımcı olarak titiz bir kariyere hazırlar. Katılımcılar, hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında başarılı olmalarına yardımcı olmak için bu becerileri kullanabilirler.

Hukuk Çalışmaları Yüksek Lisans eğitimi, üniversiteden üniversiteye önemli ölçüde değişebilir. Bazen okulun yeri, programın odak noktası ve programın süresi maliyeti etkiler. Başvuru sahipleri doğrudan bir okulla iletişime geçerek bir tahminde bulunabilir.

Bu eğitim, mezuniyet sınavını mezunları için hazırlayamasa da, yine de çeşitli anlamlı kariyer yollarına yol açabilir. Katılımcıların tam fırsatları, iş geçmişi ve diğer eğitim tarafından belirlenebilir. Hukuki Çalışmalar alanında bir MLS aldıktan sonra potansiyel kariyer örnekleri, mahkeme yöneticisi, yasal gazeteci, yasama görevlisi, politika yapıcı, emlakçı, uyum görevlisi ve insan kaynakları uzmanıdır.

Dünyadaki okullarda bir MLS programına kayıt olabilirsiniz. Hatta üniversitelere kendi evinizin rahatlığından çevrimiçi kurslar aracılığıyla da katılabilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.