Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Yasa programlar içinde Sıkıyönetim 2024

1 Yasa programlar içinde Sıkıyönetim 2024

genel bakış

Sıkıyönetim nedir?
Sıkıyönetim, savaş veya ulusal olağanüstü hal sırasında kullanılan askeri yasa, kurum ve uygulamaları ifade eden yasal bir terimdir.

Sıkıyönetim tarihi nedir?
Amerika Birleşik Devletleri'nde sıkıyönetim ilk kez 1794'te Viski İsyanı sırasında kullanıldı. Diğer örnekler arasında İç Savaş, Amerikan Devrimi ve II. Sivil huzursuzluk veya kaos patlak verdiğinde sıkıyönetim genellikle bir eyalet veya federal hükümet tarafından ilan edilir. Yetkililere düzeni yeniden sağlamak için belirli sivil özgürlükleri askıya alma yetkisi verir.

Sıkıyönetim işleri
Sıkıyönetim alanında takip edilebilecek çok sayıda kariyer var. Bazı insanlar polis memuru olabilir veya orduda çalışabilir. Diğerleri avukat veya yargıç olabilir.

Sıkıyönetim okumak neden önemlidir?
Sıkıyönetim okumak, insanların ulusal olağanüstü hallerde kullanılan yasal ve askeri kurumları anlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, insanların sıkıyönetim ihlalinin sonuçlarını anlamalarına da yardımcı olabilir.

Sıkıyönetim derecelerinin farklı türleri nelerdir?
Sıkıyönetim dereceleri, öğrencilerin ulusal olağanüstü hallerde kullanılan yasal ve askeri kurumları anlamalarına yardımcı olur.

Sıkıyönetim derecem sırasında ne okuyacağım?
Sıkıyönetim derece programları okuldan okula değişebilir, ancak çoğu sıkıyönetim tarihi, anayasa hukuku, ceza hukuku ve uluslararası hukuk gibi konuları kapsayacaktır. Öğrenciler ayrıca askeri mahkemelerin yapısı ve işleyişi hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Daha fazla oku

filtreler

  • Hukuk Çalışmaları
  • Ulusal Hukuk Çalışmaları
  • Sıkıyönetim
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı