Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Sertifika programlar içinde Fikri Mülkiyet Hukuku içinde Avustralya 2023

1 Sertifika programlar içinde Fikri Mülkiyet Hukuku içinde Avustralya 2023

overview

Fikri mülkiyet hukuku nedir?

Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, buluşlar, edebiyat ve sanat eserleri gibi zihin yaratımları ile ticarette kullanılan sembol ve isimlerin korunmasını konu alan hukuk dalıdır. Aklın ürünü oldukları için bu yaratılara “fikrî mülkiyet” adı verilir. Fikri mülkiyet yasası, yaratıcı çabaları koruduğu için telif hakkı yasasını içerir; ancak, fikri mülkiyet hukuku, telif hakkı kapsamında korunan işitsel ve görsel ifadelerin ötesine geçerek fikir ifadelerini içerir.

Fikri mülkiyet hukuku öğrencileri için hangi kariyerler mevcuttur?

Fikri mülkiyet hukuku, birçok uygulama fırsatı sunan özel bir hukuk alanıdır. Fikri mülkiyet hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlar, özel muayenehanede, bir devlet kurumunda veya büyük bir şirkette çalışabilirler. Bazı tipik iş unvanları arasında patent avukatı, ticari marka avukatı ve telif hakkı avukatı bulunur.

Fikri mülkiyet hukuku okumak neden önemlidir?

Fikri mülkiyet hukuku, zihnin yarattıklarını korumaya yardımcı olduğu için önemlidir. Bu hukuk alanı, insanlara fikri mülkiyetlerinin nasıl kullanıldığını kontrol etme konusunda yasal hak verir ve başkalarının yasadışı bir şekilde birinin çalışmasını kullanmasını veya onun işi için kredi almasını önlemeye yardımcı olabilir.

Fikri mülkiyet hukuku derecem sırasında ne okuyacağım?

Fikri mülkiyet hukuku derecem sırasında ne okuyacağım?

Bir fikri mülkiyet hukuku derecesi sırasında, farklı fikri mülkiyet türleri, her türün nasıl korunacağı ve fikri mülkiyet kullanımı veya mülkiyeti ile ilgili anlaşmazlıkların nasıl çözüleceği hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca telif hakkı yasası, patent yasası ve ticari marka yasası hakkında bilgi edineceksiniz. Ek olarak, araştırma, yazma ve sözlü savunuculuk becerileri kazanacaksınız.

Avustralya lisans derecesi takip öğrenciler için sübvanse yüksek öğrenim vardır. Ayrıca kredi ve yüksek lisans öğrencileri için hibe vermek. Yüksek öğrenim çalışmanın herhangi bir alanda sunulan bir doktora için lisans düzeyinde başlar.

Kariyer beklentilerini ilerletmek veya bir lisans programına girmek isteyen herkes, bir sertifika programı üstlenerek şanslarını büyük ölçüde artırabilir. Bu programlar genellikle bir lisans veya yüksek lisans derecesi ile karşılaştırıldığında tamamlamak için daha az zaman gerektirir.

read_more

filters

  • Sertifika
  • Avustralya
  • Hukuk Çalışmaları
  • İş Hukuku Etütleri
  • Fikri Mülkiyet Hukuku
fields_of_study
  • Hukuk Çalışmaları (1)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format

related_fields_of_study