SJD Programınızı

ne çalışmalı
Nerede çalışmalı

Çalışma Yerleri

Veritabanımızda dünyanın dört bir yanından binden fazla üniversitemiz var.

En yüksek hukuk derecesine genellikle Latin Scientiae Juridicae Doctor'ın ( Juridicae Scientiae Doctor ) kısaltması olan SJD (ayrıca JSD) denir. Bu , Hukuk Bilimi Doktoru veya Hukuk Bilimi Doktoru anlamına gelir . Derecenin en yaygın olduğu ABD'de SJD, hukukta doktoraya eşdeğerdir. SJD'ler genellikle bir öğrenci veya hukuk uzmanı, Hukuk Lisansını (LLB) ve/veya Hukuk Yüksek Lisansını (LLM) tamamladıktan sonra tamamlanır.

Doktora gibi, bir SJD, akademide veya kamu görevlisi olarak kariyer yapmak isteyen hukuk bursu tutkusu olan öğrenciler içindir. SJD adaylarının araştırmalarıyla mevcut yasal bilgi birikimine önemli katkılarda bulunmaları beklenmektedir. Bir SJD konferansı, bir adayın önemli araştırmaları başarıyla tamamlamasından sonra gerçekleşir. Çoğu SJD programında başarılı tamamlama, hem yayınlanabilir kalitede tezin sunulmasını hem de adayın araştırmasının sözlü savunmasını içerir.

Bir SJD'yi takip etmek için, aday adayların seçtikleri programa başvurmaları ve yasal araştırma için yeteneklerini göstermeleri gerekir. Bazı programlar yalnızca LLB sahibi adayları kabul ederken, birçoğu başvuru sahiplerinin bir LLM veya başka bir lisansüstü hukuk derecesini tamamlamasını gerektirir.

SJD'ler prestijli ve titiz çalışma kurslarıdır. Çoğu SJD üç yıl içinde tamamlanır. Başarılı SJD adayları, akademisyenler veya hukuk profesörleri olarak veya kamu dairesinde veya hükümette yüksek pozisyonlarda çalışmayı bekleyebilirler.