Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 3 Yasa programlar içinde Yasal Risk Yönetimi 2024

3 Yasa programlar içinde Yasal Risk Yönetimi 2024

genel bakış

Yasal risk yönetimi nedir?

Yasal risk yönetimi, bir işletmede veya başka bir organizasyonda meydana gelebilecek yasal sorunları öngörme, hafifletme ve planlama sürecidir. Yasal risk yönetimi, şirketlerin mali kayıplardan, yasal ücretlerden ve kötü halkla ilişkilerden kaçınmasına yardımcı olur. Hukuki risk yönetiminin amacı, hukuki sorunların yaşanabileceği durumları proaktif olarak önlemektir. Yasal riskler bireyleri, departmanları, ekipleri veya tüm kuruluşları etkileyebilir. Yasal risk yönetimi tekniklerini kullanan iş alanlarına bazı örnekler arasında sözleşmeler oluşturmak, politikalar yazmak ve çalışanları işe almak yer alır.

Yasal risk yöneticileri, hem kamu kanunları hem de şirket politikası hakkında bilgi sahibidir. Sorunları ortaya çıkmadan önce tanımlayabilir, sorunları önlemek için stratejiler geliştirebilir ve yasal sorunlar meydana geldiğinde bunları ele almak için planlar oluşturabilirler. Yasal risk yöneticileri, kuruluşların iş hedeflerini gerçekleştirmeye devam ederken her zaman yasalara uygun olarak çalışmasına yardımcı olur. Yasal risk yönetiminin nihai amacı, yasal sorunlardan kaçınmaktır. Bununla birlikte, yasal sorunlar olduğunda, etkili bir yasal risk yöneticisi kuruluşları için mümkün olan en iyi sonucu sağlayacaktır.

Üniversitede yasal risk yönetimi okumanın faydaları nelerdir?

Yasal risk yönetimini inceleyen hukuk öğrencileri, bir işletmeyi işletmekle ilişkili riskleri en aza indirmeyi ve planlamayı öğrenirler. Yasa ve yönetmelikleri anlamaları, kuruluşlarının değerli üyeleri olmalarını sağlar. Öğrenciler ayrıca yasal süreçler, içtihatlar ve hükümet sorumluluğu hakkında bilgi edinebilir ve bu uzmanlığın gerekli olduğu yerlerde kariyer yapmalarını sağlayabilir.

Yasal risk yönetimi derecem sırasında ne çalışacağım?

Öğrenciler yasal süreçler, içtihat hukuku, devlet sorumluluğu ve farklı endüstrilerle ilgili kanunlar hakkında bilgi edineceklerdir. Yasal risk yönetimi öğrencileri, işlerini halletmeye devam ederken yasalara uymayı öğreneceklerdir. Ayrıca sözleşmeler, politikalar ve işe alma prosedürleri hakkında çalışma bilgisi kazanacaklar.

Yasal risk yönetimi derecemle ne yapabilirim?

Birçok iş sektörü, yasal süreçler, içtihat ve devlet sorumluluğu hakkında çalışma bilgisi gerektirir ve yasal riskleri öngörebilen ve azaltabilen bireyler için birçok rol vardır. Öğrenciler derecelerini perakende, teknoloji, havacılık ve emlak gibi birçok farklı alanda çalışmak için kullanabilirler. Ayrıca küçük işletme danışmanlığına girebilir veya yasal risk yönetimi konusunda uzmanlaşmış kendi firmalarını açabilirler.

Daha fazla oku

filtreler

  • Hukuk Çalışmaları
  • İdari Hukuk Çalışmaları
  • Yasal Risk Yönetimi
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı